Yüzdeki deformasyonlar için sıklıkla tercih edilen yüz germe işlemi, günümüzde oldukça rağbet gören estetik uygulamalar arasında yer almaktadır. Yaşa ve hormonal değişimler sebebiyle ciltte meydana gelen “problemler”, kişinin sosyolojik yaşantısını ve psikolojik yaşantısını olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Kırışıklıkların baş göstermesi ya da sigara içenlerde sık görülen marionette çizgilerinin artması ile kişiler kendilerini “yaşlanmış” hissedebilirler. Bu nedenle, ciltteki tüm sarkma yâda kırışıklıkların giderilmesi için “yüz germe” operasyonları günümüzde uygulanabilmektedir.

Yüz Germe Uygulamaları ile Yaşlanmayı Geciktirin

Yüzde meydana gelen sarkma, gevşeme yâda kırışıklıkların tamamını gidermek için yapılan tüm yöntemler “yüz germe ya da yenileme” başlığı altında toplanmaktadır. Bu nedenle, yüzdeki deformasyona bağlı olarak bir plastik cerrah yüz germe uygulamasında dilediği tekniği tercih edebilir.

Güneş ışınları, stres, yaş gibi çeşitli faktörler sebebiyle yüzde görünmeye başlayan kırışıklık gibi problemler, kişinin kendisini kötü hissetmesine sebep olabilir. Gözaltı ve alın çizgilerinin gitgide belirginleşmesine ek olarak düşük kaşlar, sarkmış göz kapakları, sarık yanaklar ve sarkık gıdı gibi durumlar; kişiyi “yaşlı” gösterebilmektedir. Bu nedenle, Face lift yâda ritidektomi adıyla bilinen yüz germe ameliyatlarına rağbet giderek artmaktadır.

Plastik cerrahlar tarafından gerçekleştirilen Face lift yâda Ritidektomi ameliyatları, yüz germe ameliyatları arasında sayılabilmektedir. Yüz ile boyun arasında meydana gelen tüm kırışıklıklar ve sarkmaların giderildiği yüz germe ameliyatlarında; yanaklardaki fazla yağ dokusu alınır ve sarkmalar anatomik olarak yerlerine geri çekilir. Ayrıca, göz kapaklarının düzeltildiği yüz germe ameliyatında yüze “yüz dokuları” da takviye edilmektedir.

Yüz Germe Ameliyatı Öncesi

Yüzünüzün hangi kısmında düzeltme istediğinizi net olarak belirlemeniz, yüz germe ameliyatından “istediğiniz sonuçları” almanızı sağlar. Bu nedenle, yüz germe ameliyatı olmadan önce yüzünüzdeki değişmesini istediğiniz noktaları not almalı ve doktorunuzla paylaşmalısınız.

Yüz germe ameliyatı öncesinde ise sigara gibi zararlı alışkanlıklarınızı bir süreliğine durdurmanız gerekmektedir.

Yüz Germe Ameliyatı Sonrası

Yüz germe ameliyatı sonrasında yüzde “şişlik, morluk, gerginlik” hissinin oluşması normaldir. Anestezi ve yüz bölgesinde gerçekleştirilen yüz germe ameliyatına bağlı olarak bu durumlarla sıkça karşılaşılır ancak 4-5 gün içerisinde tüm bu şikâyetler, kalıcı olarak yok olur.

Ameliyat sonrasında gözler, burun ve ağız açık bırakılacak şekilde başa sargı yapılır ve yanaklara soğuk ped uygulaması yapılır. Yine doku içlerinde kan birikmesini önlemek amacıyla da ameliyat esnasında buralara diren denilen silikon borular yerleştirilebilir. Direnler ve sargılar ameliyatın ardından 2 gün içinde çıkartılır. Aralıklarla genel kontrol ve pansuman işlemi uygulanır. Bu dönemde saçlarınızı rahatlıkla yıkayabilirsiniz. Ameliyatta eriyen dikiş kullanılmadıysa, 5-6 gün sonra dikiş alımı gerçekleştirilir.

Yüz Germe Ameliyatı Fiyatları Ne Kadar?

Her estetik yâda cerrahi işlemin fiyatı farklılık gösterebilmektedir. Bunun nedeni ise; şehir, uygulama, teknik gibi faktörlerin değişikliğidir. Bu nedenle, yüz germe ameliyatı fiyatlarında da sabit rakamların olmaması doğaldır.

İstanbul’da Op. Dr. Bilgen Katipoğlu Erenoğlu’nun gerçekleştirdiği yüz germe ameliyatı fiyatlarını öğrenmek ve ön görüşme talep etmek için bizleri hemen arayın!

    DOKTORA SOR?

    Op. Dr. Bilgen Katipoğlu Erenoğlu
    tüm sorularınızı cevaplıyor.