Vaser Liposuction 

Kilo alımıyla birlikte gelen yağ hücrelerinin “bir bölgede” toplanması, estetik olarak da kişiyi rahatsız eder. Bu nedenle, bölgesel yağlanma için en etkili çözüm liposuction yani yağ alma operasyonlarıdır. Egzersiz ve diyet ile verilemeyen “inatçı yağlanmalar” için vaser liposuction, kuşkusuz günümüzün en iyi liposuction yöntemidir.

Vaser Liposuction Nedir?

Vücudun belirli bölgelerinde olan “dirençli yağ hücrelerinin” yok edilmesi yâda azaltılması esasına dayanan vaser liposuction operasyonu, liposuction yöntemleri arasında yer alır. Bölgesel şekillendirme için plastik cerrahların sıkça tercih ettiği vaser liposuction, obezite tedavisinde kullanılmamaktadır. Çünkü; vaser liposuction, vücuttaki belirli bölgelerdeki “kilo / yağ bikirimini” yok etme esasına dayanır, tüm vücutta etkileşim sağlamaz.

Vaser Liposuction Nereye Uygulanabilir?

 • Basen

 • Bel

 • Karın

 • Bacak

 • Kol gibi vücudun her yerine vaser liposuction uygulanabilir.

Vaser Liposuction Nasıl Yapılır?

Ultrasonik liposuction yani vaser liposuction, günümüzde en sık tercih edilen liposuction yöntemidir. İleri teknoloji ile harmanlanmış vaser cihazı, ultrason ses dalgalarını kullanır ve ince kanüller sayesinde yağlanmanın olduğu bölgedeki yağ tabakalarını eritir ve vücuttan uzaklaştırır.  Damar, sinir, kas ve bağ dokuya zarar vermeden bölgesel yağlanmayı sona erdiren vaser liposuction, homojen olarak yağları emmektedir. Böylece, liposuction ile yağ alım sonrasında vücutta çukurlaşmaların oluşması beklenmez.

Hem iyileşme süreci hızlı olan hem de verdiği sonuçlarla yüz güldüren vaser liposuction, doktor ve hastanın ortak kararı ile yapılan bir ameliyattır. Cerrahi girişim olması sebebiyle hastane koşullarında uygulanması öngörülen vaser liposuction, plastik cerrahlar tarafından yapılan bir estetik ameliyattır.

Lokal anestezi ya da genel anestezi altında yapılabilen vaser liposuction işlemi için yağlanmanın olduğu bölgelere 3 ila 5 mm arasında küçük delikler açılır. Yağları parçalamaya ve sonra vücuttan dışarı çıkarmaya yarayan ince kanüller bu küçük deliklerden geçirilir ve yağ emme işlemine başlanır. Yağ bikiriminin olduğu bölgelere bu ince kanüller sayesinde lokal anestezik madde, ağrı kesici ve kanamayı azaltan ilaçlar verilmektedir.

Vaser liposuction diğer liposuction çeşitlerine nazaran daha gelişmiş bir yöntemdir. Yağ dokusunun içine verilen su ile yağ dokusunun şişmesi sağlanır ve kanülden o bölgeye ses enerjisi verilir. Ses enerjisi sayesinde yağlarda patlama meydana gelir ve katı halde bulunan yağlar, sıvı hale dönüşür ve yine kanüller sayesinde dışarı alınır.

Vaser Liposuction Fiyatları Ne Kadar?

Bölgesel yağlanmadan şikâyetçi olanlar için harika sonuçlar verebilen vaser liposuction ameliyatı ücretleri, çeşitli kriterler sebebiyle değişebilmektedir. Doktorun uzmanlığı, hastane koşulları, işlem yapılacak bölgenin durumu gibi birçok faktör sebebiyle değişiklik gösterebilen vaser liposuction fiyatları için en net bilgiyi “ameliyatınızı yapmasını istediğiniz” doktordan alabilirsiniz.

Siz de İstanbul’da vaser liposuction ameliyatı gerçekleştiren Op. Dr. Bilgen Katipoğlu Erenoğlu ile görüşebilir, vaser liposuction ücretleriyle ilgili detaylı bilgiyi kendisinden alabilirsiniz.

  DOKTORA SOR?

  Op. Dr. Bilgen Katipoğlu Erenoğlu
  tüm sorularınızı cevaplıyor.