Gözler, yüzümüzün ilk dikkat edilen bölgesidir. Bu yüzden gözlerimizi çevreleyen tüm yapıların (göz kapakları, kaşlar, elmacık kemikleri vb.) genç ve canlı durması güzel ve çekici bir yüz ifadesi için olmazsa olmazdır.

Üst göz kapakları zaman içinde gevşer ve gözlerimizin üzerine doğru sarkar. Bu da kişide hem yorgun ve mutsuz bir ifadeye yol açar hem de görüş alanını kısıtlar. Bakışların eski canlılığına kavuşabilmesi, daha genç, enerjik, mutlu ve çekici bakışlara kavuşturmak için göz kapağı estetiğini uyguluyoruz. Bu işlemde, sarkan fazla deri alınır ve içerideki kas yapıları onarılır. Gereken durumlarda göz kapaklarındaki fıtıklaşan yağ yapıları dengelenir ve ptozis (göz kapağı düşüklüğü) durumuna yol açan diğer yapılar onarılır. İşlem lokal anestezi altında uygulanan konforlu ve ağrısız bir işlemdir. Hasta aynı gün taburcu olabilir. İşlemden sonra birkaç gün hafif morluklar ve şişlikler olabilir.

Üst göz kapağı estetiği, gereken durumlarda kaş kaldırma, alt göz kapağı estetiği, yüze yağ enjeksiyonu ve badem göz estetiği gibi işlemlerle beraber uygulanabilir.

Siz de göz kapaklarınızdan şikayetçiyseniz ve daha genç ve çekici bakışlara kavuşmak istiyorsanız Op. Dr. Bilgen Katipoğlu Erenoğlu’na merak ettiklerinizi sorun ve muayene randevusu alın.

    DOKTORA SOR?

    Op. Dr. Bilgen Katipoğlu Erenoğlu
    tüm sorularınızı cevaplıyor.