Karın kaslarının belirgin olması, “baklava”ların çıkması erkeklere çok çekici bir görünüm kazandırmaktadır. Kadınlarda da erkeksi olmamak kaydıyla yine karın bölgesindeki kas dokusunun öne çıkartılması arzu edilen bir görünüm sağlamaktadır. Ancak ne yazık ki bu kasların diyet ve sporla ortaya çıkartılması çok zordur. Birçok kişi yoğun diyet ve egzersiz programına ve kaslarını geliştirmesine rağmen bu kaslar istedikleri derecede ortaya çıkmaz. 

Burada yine estetik cerrahide en önemli teknolojik gelişmelerden birisi olan Ultrason Yardımlı Liposuction yani VASER Lipo devreye girmekte. VASER Lipo sayesinde spor ve diyete rağmen gitmeyen karındaki yağ katmanı şekillendirilerek karın kaslarını yani “baklavaları” ortaya çıkartıyoruz.

Bu işlemin başarılı olabilmesi için kişinin vücut yapısının uygun olması gerekmektedir. Bir spor altyapısı olması lazımdır. Yani pek spor yapmamış, vücut yağ oranı yüksek göbekli birine uygulandığında istenilen sonuçları veren bir uygulama değildir. Ancak spor geçmişi olan ve vücut yağ oranı daha düşük kişilerde, VASER Lipo aynı bir heykeltraş gibi çalışmamıza yardımcı olarak vücut hatlarını ortaya çıkartmamıza, baklavaları, göğüs kaslarını belirginleştirmemize olanak sağlıyor.

Ayrıca buradan elde ettiğimiz yağları kök hücreden zenginleştirilmiş yağ dokusu haline getirerek çeşitli kasların içine kas büyütme amaçlı vererek vücut güzelliğini daha da ortaya çıkartabilmekteyiz.

Daha atletik ve çekici bir vücuda sahip olmak için Six-Pack Hi-Def VASER Lipo…

Hemen İletişime Geçin!

    DOKTORA SOR?

    Op. Dr. Bilgen Katipoğlu Erenoğlu
    tüm sorularınızı cevaplıyor.