MEMEMDE SARKIKLIK VAR NE YAPMALIYIM?

Emzirdikten sonra içi boşalan, sarkan memeleriniz varsa ya da zaten hiçbir zaman dimdik olmadılarsa sizin için en uygun yöntem meme dikleştirme ameliyatı.

MEME DİKLEŞTİRMENİN AMELİYATSIZ YÖNTEMİ VAR MI?

Hayır, neyazık ki uzun vadeli çözüm istiyorsanız ameliyat dışı birçözümü yok.

MEME BÜYÜTME AMELİYATI İLE SARKIKLIKLAR DÜZELİR Mİ?

Bazı hastalarımızda bu mümkün. Sarkıklıklarınız azsa ve meme boyutunu da arttırmak istiyorsanız uygun olabilir. Ancak bazı hastalarımızda sarkıklık ve deri fazlalığı çok fazla oluyor, o nedenle dikleştirme olmadan istenen sonucu alamıyoruz. Sizi muayene ettiğimizde bunları değerlendirip işleme beraber karar veriyoruz.

AMELİYAT ZOR MU? SONRASINDA NORMAL HAYATIMA NE ZAMAN DÖNERİM?

Ameliyat yaklaşık 1,5 saat sürer ve genelde 1 gece sizi hastanede misafir ederiz. Ameliyat sonrasında basit ağrı kesicilerle rahat edersiniz. Günlük ihtiyaçlarınızı kendiniz görebilirsiniz ama refakatçiniz olması konforunuzu arttırır.

Ağır bir işte çalışmıyorsanız 1 hafta sonra işinize dönebilirsiniz.

Meme dikleştirme ameliyatları sonrasında 2-3 hafta kollarınızı yukarı kaldırmamanızı ve ağır işler yapmamanızı istiyoruz. Çünkü memenizin altındaki kaslar kol hareketlerinizden etkilenir ve ağrı yapar.

Ameliyattan 3 gün sonra yürüyüş yapabilir, 1 ay sonra da normal spor yapmaya başlayabilirsiniz.

MEME DİKLEŞTİRME AMELİYATI SONRASI SÜT VEREBİLİR MİYİM?

Süt bezlerini şekillendirdiğimiz bir ameliyat olduğu için ameliyat sonrasında bazı hastalarımızda süt verme problemi olabiliyor. Kullanılan teknik ve memenizdeki sarkıklık miktarına göre risk azaltılabilir. Sizi muayene ettiğimizde detaylı bilgilendirme yapabiliriz.

    DOKTORA SOR?

    Op. Dr. Bilgen Katipoğlu Erenoğlu
    tüm sorularınızı cevaplıyor.