KİMLER YAPTIRMALI?

Meme büyütme ameliyatı, memesinin daha büyük olmasını isteyen tüm hastalarımız için uygundur. Memelerinizde ileri düzey sarkıklık yoksa size meme büyütme yapılabilir. Hafif sarkıklıklarınız da varsa meme büyütme ile dikleşme de sağlanır. Eğer ileri düzeyde sarkıklık varsa ve boyutunun da büyümesini istiyorsanız, hem meme dikleştirme hem de meme büyütme ameliyatı olmanız gerekir. Hangisine ihtiyacınız olduğunu sizi muayene ettiğimizde beraber karar veriyoruz.

MEME NASIL BÜYÜTÜLÜR?

Meme büyütmek için 2 yöntem vardır; biri meme altına silikon protezler yerleştiriyoruz. Diğer yöntem ise sizin kendi yağ dokunuzu fazla olan yerlerden (mesela karın, bel, basen gibi) alıp saflaştırıyor ve memelerinize veriyoruz. Hangi yöntemi seçeceğimize sizin vücut yapınız, nasıl bir şekil istediğinize ve beklentilerinize göre beraber karar veriyoruz.

MEME PROTEZİ YUVARLAK MI DAMLA ŞEKLİNDE Mİ OLMALI?

Yuvarlak meme protezlerini bir kadın olarak ben daha çok tercih ediyorum. Çünkü biz kadınlar dekolte bölgemizde daha fazla dolgunluk olmasını seviyoruz. Damla şeklindeki protezler ile istenen “çatal” oluşturulmuyor. Yani tercihlerimizde sizin beklentileriniz de bizim için çok önemli.

MEME PROTEZİ KAS ALTINA MI KONMALI, KAS ÜSTÜNE Mİ?

Meme hacminiz çok azsa ya da deriniz elastikiyetini kaybetmişse (mesela meme derinizde sarkma ve çatlaklar çoksa) kas altına konması uygun olur, meme hacminiz bir miktar var ve sıkı bir cildiniz varsa kas üstüne protezi koyabiliriz. Hangisinin uygun olduğuna muayenede karar veriyoruz.

MEME BÜYÜTME AMELİYATI SONRASI SÜT VEREBİLİR MİYİM?

Evet, meme büyütme ameliyatı sonrası süt verebilirsiniz. Bu ameliyatta süt kanallarına zarar gelmez.

    DOKTORA SOR?

    Op. Dr. Bilgen Katipoğlu Erenoğlu
    tüm sorularınızı cevaplıyor.