Günümüzde teknoloji ve tıbbin hızlı ilerliyor olması ile artık yüz bölgesindeki kusurlar yok edilebiliyor. İp askı uygulaması gibi çeşitli yöntemlerle, yüz veya boyun bölgesinde başlayan sarkmaları ve kırışıklıkları gidermek oldukça kolay. İzsiz olmasıyla da daha çok tercih edilen iple yüz asma uygulaması, hem kadınlar hem de erkekler tarafından sıkça rağbet görüyor.

İP ASKI NEDİR?

Orta derecedeki yüz sarkmalarında, kaşların düşüklüğünde, çene hattındaki deformasyonlarda ve boyunda meydana gelen gıdılarda oldukça etkili bir yöntem olan ip askı uygulaması, ameliyatsız estetik yöntemleri arasında yer almaktadır. Threadlift olarak da bilinen iple yüz asma, gençleşme ve daima genç kalmak için yapılan estetik uygulamasıdır.

İple Yüz Asma Nasıl Yapılır?

Hastanede yatış gerektirmeyen ip askı uygulaması sonrasında rutin işlerinize devam edebilirsiniz. 30 dakika kadar sürmesi beklenen ip askı uygulamasına ek olarak kombin estetik girişimler yapıldığında ise ip askı uygulamasının süresi de değişecektir. 1.5 yıl ila 2 yıl arasında etkisini göstermeye devam eden ip askı uygulaması, yüz germe olarak da bilinmektedir.

Yüzün sarkan bölümlerine özel olarak tasarlanmış iplerle yüzün gerdirilmesini amaçlayan ip askı uygulaması, yüz germe yöntemlerine nazaran daha iyi sonuçlar vaat etmektedir. Ayrıca, botulinium toksin enjeksiyonları ile kalıcılığı daha da arttırılan ip askı uygulaması esnasında istenirse dolgu enjeksiyonları da yapılabilmektedir.

İple Yüz Asma Nerelere Yapılır?

Başta yüz bölgesi olmak üzere;

 • Dudak çevresinde

 • Kol, bacak ve basenlerde

 • Gözaltı torbalarında

 • Çene bölgesinde

 • Kaş bölgesinde

 • Alında

 • Yanaklarda kullanılabilen ip askı uygulaması; kaz ayaklarının giderilmesinde, gülme çizgilerinin yok edilmesinde ve çenedeki sarkıkların gerdirilmesinde sıkça tercih edilir.

İp Askısı ile Yüz Germede İddialı Sonuçlar

Ameliyatsız cilt germe uygulamaları arasında vaat ettiği sonuçları verebilen ip askı uygulaması, cilt için özel üretilen iplerle yapılır. Çok ince iğneler içine PDO yani Polidioksanon ipleri eklenir ve cildin altına girilmek sureti ile ipler, ciltte bırakılır. Kolajen ve elastinin yerini alan PDO ipleri, sarkmış ve gevşemiş noktalarda “cilde” elastikiyet ve gençleşmeyi sağlar.

Cilt altında olduğu kadar cilt yüzeyinde de etkin sonuçlar vaat eden ip askısı sayesinde cilt tonu düzenlenir ve gözenekler ortadan kaldırılır. Böylece, yüz germeye ek olarak cildin nem dengesi sağlanır ve ciltte renk farklılıkları yok edilir.

İp Askı Uygulamasının Riskleri Neler?

Ameliyatsız bir yöntem olması ile enfeksiyon, komplikasyon ve yan etki gibi riskleri olmayan iple yüz asma uygulaması sonrasında “dalgalanmalar” bir süreliğine görülebilir. Maksimum 1 hafta içinde kaybolan gamzelenmelerin kalıcı olmadığını size doktorunuz zaten söyleyecektir. Şişlik yâda morarma gibi durumlarında görülebildiği ip askı uygulaması sonrasında soğuk kompres uygulanması önerilecektir. Bunların haricinde ise yaşamı riske atacak derecede hiçbir komplikasyona yâda probleme sebep olmayan ip askı uygulaması, yüz gezdirmek isteyenler için ideal bir yöntemdir.

İstanbul İp Askı Uygulaması Fiyatları 2020

Gençleştirme amacıyla yapılan estetik uygulamaların arasında sıklıkla tercih edilen ip askı uygulaması; izsiz ve ağrısız bir işlemdir. Yaşlılık belirtilerinden kurtulmak isteyen hem erkek hem de kadınlar, ip askı uygulamasının avantajlarını değerlendirmek sureti ile ip askı uygulamasına karar vermekte ve gençleşmeyi istemektedirler. İstanbul’da ip askı uygulaması alanında hizmet veren Op. Dr. Bilgen Katipoğlu Erenoğlu ile gençleşmek isteyen değerli ziyaretçilerimiz, iple yüz asma uygulaması hakkında bilgi almak ve iple yüz asma ücretlerini net olarak öğrenmek için bizleri dilediği zaman arayabilir yâda randevu talebinde bulunabilir.

  DOKTORA SOR?

  Op. Dr. Bilgen Katipoğlu Erenoğlu
  tüm sorularınızı cevaplıyor.