GENİTAL BÖLGE ESTETİĞİ

Yaratılış gereği her kadının genital bölgesinde farklılıklar olabilmektedir ki bu son derece olağan bir durumdur. Ancak, gözle görülür derecedeki farklılıklar ve fonksiyonel bozukluklar; genital estetik açısından problem teşkil edebilmektedir. Kadınların kendini kötü hissetmesine sebep olabilen genital bölgedeki şekil veya görünüm bozuklukları, genital estetik ameliyatları ile çözüme kavuşturulabilmektedir. İstanbul ve diğer büyük şehirlerde daha sık başvuru alan genital estetik ameliyatlarına “ sağlık ve estetik kaygı” gerekçeleri ile başvurulmaktadır.

Genital Estetik Nedir?

Rahmin içine ya da genital bölgeye yapılan “estetik ve işlevsellik” amaçlanan tüm operasyonlara genital estetik denir. Doğumsal anomaliler başta olmak üzere fonksiyon bozuklukları ile ilgilenen genital estetik alanı, birçok kadının evliliğini kurtarırken aynı zamanda psikolojisini de düzeltebilmektedir.

Ağrısız ve izsiz bir şekilde çözümlenen genital bölgedeki şekil ve işlevsel bozukluklar, plastik rekonstrüktif ve estetik cerrahı Op. Dr. Bilgen Katipoğlu Erenoğlu tarafından yapılmaktadır.

Genital Estetik Operasyonları Nelerdir?

Bekar ya da evli tüm kadınlara uygulanabilen genital estetik operasyonları, başta görünüm olmak üzere işlevsel bozukluklardan kurtulmak için de yapılabilmektedir.

Genel olarak yapılan genital estetik operasyonları ise;

 • Dış dudak estetiği,

 • İç dudak estetiği,

 • Genital bölge beyazlatma,

 • Kızlık zarı onarımı & dikimi,

 • G noktası büyütme,

 • Klitorisin üzerine gelen katlantıların düzeltilmesi,

 • Pubis tepesi estetiği,

 • Vajina içi iç katlantısı oluşturmadır.

Kuruluk, sarkma, gevşeme gibi çeşitli problemlerle hormonal değişimler yada doğum sebebiyle karşılaşılabilmektedir. Son derece normal olan bu durumun çözümü ise vardır. Bu nedenle, “cinsel yaşamdan uzak kalmak” ya da “boşanmayı tercih etmek” son derece yanlış bir karardır. Siz de yaşadığınız tüm genital bölge problemleri için bizlere ulaşabilir ve kısa sürede genital estetik operasyonları ise cinsel yaşamınıza yeniden aktif bir şekilde devam edebilirsiniz.

İç ve Dış Dudaklarda Görünüm Bozuklukları

 • Labia Büyüklüğü/ Küçüklüğü

Genetik faktörlerin ve hormonal değişimlerin; vajina dudaklarının şekillenmesinde doğrudan payı vardır. Vajinanın dış kısmında yer alan bu dudaklardaki “görünüm bozuklukları”, kadınları ciddi anlamda olumsuz yönde etkileyebilmektedir.

Labia yani dudakların büyük yâda küçük olması ise vajinanın estetiksel görünümünü bozabilmektedir. Fazla büyük dudaklar sebebiyle klitorisin uyarılmaması sonucunda cinsel ilişkiden az zevk alma yaşanabilir. Bu da cinsel isteksizliklere ve evliliklerde cinsellik kaynaklı problemlere neden olabilir.

Büyük iç yâda dış dudak sorunu yaşayan kadınların birçoğunda “takıntı” gözlemlenmekte ve bu doğrultuda “fonksiyonel” anlamda sorun teşkil etmese bile dudakların ameliyatla düzeltilmesi gerekmektedir. Aynı şekilde,” küçük labialara eşlik eden yağlı bacak” içleri de büyük problemlere neden olabilmektedir. Bu nedenle, büyük ve küçük labiaların genital estetik ameliyatlar ile düzeltilmesi sağlanabilir.

 • İç & Dış Dudak Sarkması

İç dudakların sarkık olması da estetik kaygılara neden olabilmektedir. Dış dudaklardan daha büyük olan “iç dudak sarkıklığı” ise hem estetiksel olarak hem de fizyolojik olarak kişiyi olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Örneğin; Kadınların birçoğu, iç dudak sarkıklığı sebebiyle iç çamaşırı ve mayo gibi herkesin dikkatini çeken giysileri giymekte zorlanabilmektedir. Bu nedenle, iç dudak sarkıklıkları da labioplasti ameliyatı ile kısa sürede çözüme kavuşturulmalıdır. Ayrıca, dış dudakların sarkıklığı da yine “dolgu tekniği” ile kısa sürede çözüme kavuşturulabilmektedir.

 • Vulva Yağlanması

Pubisin hemen üstünde meydana gelen vulva yağlanmaları, genital estetik ameliyatlarını gerekli kılabilmektedir. Liposuction ile vulvadaki yağların alınmasından sonra” cinsel ilişkide yaşanan sorunlar” dahi çözüme kavuşturulmuş olunur.

 • Vajinada Genişleme ve Sarkma

Yaşlanma, doğum ve cinsel deneyimler gibi çeşitli faktörler sebebiyle vajina genişleyebilmektedir. Elastik bir yapıda olan vajinanın genişlemesi olağan bir durum iken sarkmanın başlaması, birçok problemi beraberinde getirebilmektedir. Vajinada genişleme ve sarkma şikâyetleri, PRP tedavileri ile kolayca çözümlenebilir ve vajinada yenilenme sağlanabilir.

 • Genital Bölge Beyazlatma

İlaç kullanımları gibi çeşitli sebepler, genital bölgede renk değişikliklerine sebep olabilmektedir. Psikolojik anlamda kadını rahatsız edecek boyuta gelebilen genital bölgedeki renk değişiklikleri, franksiyonel karbondioksit lazerle soyma gibi tekniklerle çözüme kavuşturulabilmektedir. Melanosit hücrelerin hedef alındığı genital bölge beyazlatma teknikleriyle, vajina bölgesindeki diğer problemlerde çözüme kavuşturulabilmektedir.

Genital Estetik Fiyatları Ne Kadar?

İstanbul genetik estetik ameliyatları ücretleri konusunda sizlere verilen rakamlar ortalama rakam olmakla birlikte işlemin seansına, tekniğine ve diğer kombin işlemlerin yapılıp yapılmayacağına göre fiyat yeniden değişebilmektedir. Bu nedenle, genital estetik fiyatları için net bir fiyat almak istiyorsanız Op. Dr. Bilgen Katipoğlu Erenoğlu ile görüşebilir ve kısa sürede operasyonunuzun planlamasını yapabilirsiniz.