Gözaltı morlukları, gözaltı çökmesi yâda gözaltı torbalanmasından şikâyet edenlerin sayısı hiçte azımsanacak kadar az değildir. Başta kadınlar olmak üzere erkekler dahi gözaltlarında meydana gelen değişimlerin, yüz estetiğini bozduğu gerekçesi ile çözüme kavuşturulmasını istemektedir. Yüzün en hassas noktası olan gözaltlarında meydana gelen bu problemler, ciltte kolajen ve elastik lifler azaldığında gün yüzüne çıkar. Çevresel faktörler sebebiyle cildin yıpranmasına ek olarak kişinin psikolojik bağlamda da stresli bir yaşam sürmesi sonucunda gözaltlarında istenmeyen durumlarla karşılaşılabilir. Gözaltını sağlıklı bir görünüme kavuşturmak ve bölgedeki problemleri gidermek içinse gözaltı ışık dolgusu uygulaması en etkili çözüm olarak karşımıza çıkar.

Göz Altı Işık Dolgusu Uygulaması Nedir?

Cildin yapısında bulunan kolajenlerin ve onarıcı hücrelerin yeniden oluşturulması esasına dayanan gözaltı ışık dolgusu uygulaması, gözaltındaki problemleri gidermek için yapılan estetik bir müdahaledir.

  • Uyku düzeni bozuk

  • Fazla tuz tüketimi olan

  • Stresli bir yaşamı olan

  • Alkol gibi zararlı alışkanlıkları olan kişilerde sıklıkla görülebilen gözaltı problemleri, gözaltı ışık dolgusu sayesinde yok edilebilmektedir.

Tamamen güvenli bir uygulama olan gözaltı ışık dolgusu uygulaması, gözaltına ve göze zarar vermemektedir. Vücudun kendisinde bulunan doğal maddeleri bünyesinde bulunduran dolgu kokteyli içinde hyaluronik asit ve poli-vitamin bulunmaktadır. Hücre yenilenmesini ve hücrelerin uzun süre canlılığını korumasını sağlayan bu kokteyl, tam bir sonuç alınmasını sağlayacak dozajda doktorlar tarafından hazırlanır.

Yüz bölgesine uygulanan dolgu işlemlerinden farklı bir prosedürü olan gözaltı ışık dolgusu, kemik üzerine enjekte edilir. Bunun sebebi ise “gözaltındaki kemiklerin zamanla geri çekilmesi ve incelmesi” olarak açıklanabilir. Gözaltı ışık dolgusu sayesinde, gözaltındaki kemik yapıları güçlendirilmiş olunur.

Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır?

Hastanede yatışı gerektirmeyen gözaltı ışık dolgusu için anestezi de gerekmemektedir. Hastanın ağrı hissetmemesi için enjekte edilecek dolgu kokteyline “anestezik maddeler” eklenir ve dokuya verilir.

Kızarıklık, morarma ve şişlik gibi durumlara karşı “özel iğnelerin” kullanıldığı gözaltı ışık dolgusu sonrasında herhangi bir riskte bulunmamaktadır.

Göz Altı Şişliklerinde Işık Dolgusu İstenen Sonuçları Verebilir

Genetik faktörün oldukça etkin olduğu gözaltı şişlikleri, zamanla daha da belirginleşebilir. Sağlıksız yaşam koşullarına ek olarak alerji gibi durumlar gözaltı şişliklerinin daha da görünür hale gelmesini tetikleyebilir. Gözaltı şişliklerinin tedavisi için de gözaltı ışık dolgusu önerilebilir. Böylece, gözaltlarında meydana gelen şişlikler, gözaltı ışık dolgusu sayesinde yok olurken gözaltlarında yenilenme süreci de başlatılmış olunur.

İstanbul Göz Altı Işık Dolgusu Fiyatları Ne Kadar?

Gözaltı ışık dolgusu ücretleri hakkında bilgi almak ve uygulama hakkında aklınıza takılan soruları sormak için Op. Dr. Bilgen Katipoğlu Erenoğlu’nu arayabilir yâda randevu alarak kendisiyle görüşme sağlayabilirsiniz.

    DOKTORA SOR?

    Op. Dr. Bilgen Katipoğlu Erenoğlu
    tüm sorularınızı cevaplıyor.