Dolgun, kalın ve şekilli dudaklar yüzde çekiciliğin en önemli simgelerindendir. Tüm kadınlar dudaklarının daha belirgin ve güzel görünmesi için estetik işlemlere ve makyaja başvurmaktadır.

Dudak kalınlaştırmada ve şekillendirmede biz hekimlerin en sık başvurduğu yöntem Hyaluronic Acid ile hacimlendirme sağlamaktır. Bunu yaparken, uygulayıcı hekimin tecrübeli ve dudak anatomisine hakim olması son derece önemlidir. Dudak bölgesinden bir çok sinir ve damar yapısı geçmektedir ki bu enjeksiyonları yaparken bu yapıların geçiş noktaları çok iyi bilinmelidir.

Dudak şeklini sağlarken kullanılan dolgu miktarı kişiden kişiye, dudak tipine ve istenilen dudak hacmine/şekline göre değişiklik gösterebilmektedir. Bazı hastalarımız doğal bir dokunuş isterken bazı hastalarımız daha dolgun dudaklar arzu edebilmektedir.

Dudak dolgusu işlemi öncesinde lokal anestezik krem sürülmekte ve dudakların uyuşması beklenmektedir. İşlem sonrasında hasta normal hayatına dönebilir.

Op. Dr. Bilgen Katipoğlu Erenoğlu, dolgu seçimi konusunda sadece sertifikalı ve güvenli ürünleri kullanmaktadır. Dolguların kalıcılığı kişiden kişiye değişiklik göstermekle birlikte 12 ay civarındadır.

 

    DOKTORA SOR?

    Op. Dr. Bilgen Katipoğlu Erenoğlu
    tüm sorularınızı cevaplıyor.