Çene, yüzümüzün alt üçte birlik bölümünü oluşturan en temel yapıdır. Çene küçüklüğü, yüzün çekiciliğini ve güzelliğini azaltan bir durumdur. Çenenin küçük olması hem gıdının ortaya çıkmasına sebep olur hem de çekicilikten uzak çocuksu bir ifadeye yol açar. Bu sorunun çözümü ise çenenin hacimlendirilmesiyle gerçekleşir. Son zamanlarda çene estetiğine olan ilgi, Hollywood starlarının ve dizi oyuncularının da bu işlemleri yapmalarıyla daha da popüler bir hale gelmiştir.

Çene büyütmek için iki yöntem vardır: çene protezi (çok küçük çenelerde) ve çene dolgusu. Çene dolgusu hyaluronic acid ile yapılmaktadır. Kullanılacak tüp miktarı kişinin çenesinin büyüklüğüne ve şekline göre değişiklik göstermektedir. Uygulanan dolgu çeneyi öne ve aşağı doğru uzatarak daha çekici, keskin ve genç yüz hatları oluşturur.

Jawline ise çene kenarının ve köşesinin belirginliğini ifade eder. Bu keskinliğin sağlanması hem kadınlarda hem erkeklerde arzu edilen bir görünümdür. Bu görüntünün sağlanabilmesi için çene köşelerine ve kenar hattına ek dolgu dozları uygulamak gerekmektedir.

Bu dolguların kalıcılığı kişiden kişiye değişiklik göstermekle birlikte 12 ay civarındadır.

Siz de çene görünümünüzü güzelleştirmek ve çekiciliğinizi arttırmak için daha ayrıntılı fiyat bilgisi alabilirsiniz.

    DOKTORA SOR?

    Op. Dr. Bilgen Katipoğlu Erenoğlu
    tüm sorularınızı cevaplıyor.