Kadın ve erkeklerde yüz estetiğini bozan bazı durumlar olabilir. Burun, çene ve kulaklardaki görünüm bozuklukları, yüzün güzelliğini gölgeyebildiği için estetik müdahaleler gerekebilir. Çene bölgesindeki görünüm bozuklukları ise günümüzde ameliyatla değil “dolgu” yöntemi ile kolaylıkla çözülebilmektedir. İstanbul’da Op. Dr. Bilgen Katipoğlu Erenoğlu tarafından uygulanan çene dolgusu, çeşitli şekillerde uygulanabilmektedir.

Çene Dolgusu Nedir?

Çenedeki gerginliğin yada çıkıklığın, yüz estetiğini bozması durumunda uygulanan çene dolgusu, çeşitli şikayetler için de yapılabilmektedir. Hastanın çenesinde şikayet ettiği durumların çoğunda uygulanabilen çene dolgusu, iğne ile yapılan bir operasyondur.

Çene Dolgusu Nasıl Yapılır?

Çeneye daha belirgin ve estetik bir görünüm katan çene dolgusu öncesinde “yüz estetiği” değerlendirilir ve daha sonra çene dolgusu operasyonu planlanır. Hastanın çene bölgesine uygulanan lokal anestezi sonrasında çeneye belirli bir hacimde “dolgu malzemesi” enjekte edilir. Bu dolgu malzemesi; estetik alanda kullanılabilen ve vücuda hiçbir zararı olmayan mineraller, vitaminler gibi önemli yapı taşlarından oluşur. Bu nedenle, dolgu uygulamasının cilde yâda çeneye herhangi bir zararı yoktur.

Çene dolgusu öncesinde cilt derinlemesine temizlenir ve çene bölgesine uyuşturucu iğne yapılır. Kanül yâda enjektör yardımı ile dolgu malzemesi, çenenin belirli bölgelerine planlandığı gibi enjekte edilir.

Çene Dolgusu Hakkında Her Şey

Çene ve çene ucu dolgu uygulamasının cilde ya da kişiye hiçbir zararı yoktur. Çünkü, daha önceden de bahsedildiği üzere dolgu maddesi; vücudumuzda olan minerallerden ya da iyi gelecek bileşenlerden oluşmaktadır. Bu nedenle, cilde ve kişiye hiçbir şekilde zarar vermez.

Çene ucu uygulamasının ağrısız olması ise operasyonun sık tercih edilmesini sağlamaktadır. Günlük yaşantıyı etkilemeyen çene dolgusu esnasında ya da sonrasında “ağrı” duyulması söz konusu bile olmamaktadır. Böylece; çene dolgusu, ameliyatsız estetik uygulamalarına sıcak bakan birçok kişinin dikkatini çekebilmektedir.

Sporcuların ve mankenlerin sıkça tercih ettiği çene dolgusu uygulaması, çenedeki yapısal bozuklukların düzeltilmesi ve yüzün simetrisinin orantılanması için sıkça tercih edilmektedir. Bu nedenle, yüz bölgenizin önemli olduğu bir meslek dalında çalışıyorsanız ve estetik olmanız problem teşkil edecek ise çene dolgusu sayesinde çenedeki görünüm bozukluklarınızı “kimse fark etmeden” düzelttirebilirsiniz.

Çene Dolgusu Ücretleri Ne Kadar?

Yüz estetiği fiyatları; İstanbul başta olmak üzere tüm şehirlerde doğal olarak farklılık göstermektedir. Hastane koşulları, doktorun uzmanlığı, dolgunun çeşidi gibi birçok faktörün etkili olduğu çene dolgusu ücretlerinde “tek bir fiyat” vermek doğru değildir. Zira, çene dolgusuna ek olarak kombin ameliyatlar da fiyatlarda değişikliğe sebep olabilmektedir. Bu nedenle, çene dolgusunu uygulayan doktor ile yüz yüze görüştükten sonra çene dolgusu fiyatını öğrenmeniz sizin için çok daha iyi olacaktır.

Op. Dr. Bilgen Katipoğlu Erenoğlu ile görüşerek çene dolgusu fiyatlarını öğrenmek ve randevu almak için bizi dilediğiniz zaman arayabilirsiniz!

    DOKTORA SOR?

    Op. Dr. Bilgen Katipoğlu Erenoğlu
    tüm sorularınızı cevaplıyor.