Burun estetiğini sağlamak adına rinoplasti ameliyatı dışında çeşitli yöntemler de bulunmaktadır. Burundaki asimetri ve kontur eksikliklerinin yok edilmesi hususunda sıklıkla tercih edilen burun dolgusu, ameliyatsız burun estetiği kapsamında değerlendirilen bir uygulamadır. Cerrahi hiçbir müdahalenin olmadığı burun dolgusu işleminde, burun şeklindeki değişimler hedeflenir. Böylece, hiçbir kesi yâda iz olmadan burundaki istenen estetik görünüme kavuşulur.

Burun Dolgusu Nedir?

Cerrahi estetik operasyonlara gerek kalmadan burundaki boşluklar, girintiler, asimetriler ve kontur eksiklikleri; burun dolgusu ile çözüme kavuşturulmaktadır. Burun dolgusu adından da anlaşılacağı üzere “dolgu malzemelerinin” farklı amaçlar için buruna enjekte edilmesi işlemidir.

Burun Dolgusu Nasıl Yapılıyor?

Burun bölgesi temizlendikten sonra 20 ila 30 dakika boyunca anestezik bir krem uygulanır. Cerrahın ve hastanın belirlediği bölgelere “daha önceden hazırlanan dolgu karışımları” enjekte edilmeye başlanır ve değişim kontrollü şekilde yönetilir. 5 ila 10 dakika boyunca süren burun dolgusu, klinik şartlarda yapılabilmektedir.

Burun Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

Burun estetiğini sağlamak adına sık sık başvurulan burun dolgusu işlemi, cerrahi bir işlem içermemektedir. Ameliyat olmak istemeyen yâda ameliyat olmaya henüz karar vermeyen kişilere ise burun dolgusu “gerekli şartlar uygun ise” önerilebilmektedir. Böylece, ameliyat korkusu yaşayan kişilerde burun dolgusu ile kısa sürede değişim sağlanabilmektedir.

Burun estetiğini olduktan sonra revizyona ihtiyaç duymaktan korkan kişiler burun dolgusunu tercih ederek iki kez ameliyat olma ihtimalini ortadan kaldırabilirler. Yani; cerrahi bir işlemi 2 kez tekrar etmek yerine, burun dolgusunu 2-3 kez tekrar etmek kişilere daha avantajlı gelebilmektedir.

Cerrahi operasyonlara göre daha uygun fiyatlara yapılabilen burun dolgusu işlemi, bu açıdan da son derece önemlidir.

Burun dolgusu, ameliyatla düzeltilebilecek birçok soruna çözüm olabilir. Bu nedenle, çok yönlü bir teknik olup farklı cilt tiplerine dahi uygulanabilir. Ameliyatın gerektirdiği iyileşme süreci için mesleği yâda durumu müsait olmayan kişiler, burun dolgusu ile bu süreci kolaylıkla atlatabilirler ve daha sonra isterlerse rinoplasti ameliyatı olabilirler.

Revizyon burun estetiği içinde kullanılabilen burun dolgusu operasyonları, rinoplasti sonrası sıklıkla yapılıyor. Burun dolgusu enjeksiyonu ile doku kaybı olan bölgeler yeniden hacme kavuşturulabilir.

Burun Dolgusunun Etkisi Ne Kadar Sürer?

Burun dolgusunun etkisi; dolgu malzemesinin ömrü kadardır. Bu nedenle, hastaya hiçbir şekilde kalıcılık tahattütünde bulunulmamalıdır. Hastanın sonuçtan memnun olması halinde dolgunun süresi bittiğinde işlem tekrarlanır ve aynı görüntü yeniden sağlanır. Ayrıca, burun dolgusu; burun estetiği gibi geri dönüşümü olmayan bir estetik uygulaması değildir. Bu nedenle, hasta istediği zaman eski burnunun formuna yeniden kavuşabilir.

Burun Dolgusu Ücretleri Ne Kadardan Başlıyor?

Ameliyatsız burun estetiği operasyonları arasında yer alan burun dolgusu, piyasada çok fazla çeşitliliğe sahip bir işlemdir. Hyaluronik asit içeren burun dolgusu enjeksiyonları arasında dahi ciddi bir fark olabilmektedir. Normalde tek kişiye kullanılması için üretilen burun dolguları, birçok kişiye uygulanabilmektedir. Bu nedenle de burun dolgusunun kalıcılığı azalmakta ve dolayısı ile ücreti de aşağılara çekilmektedir. Op. Dr. Bilgen Katipoğlu Erenoğlu tarafından yapılan burun dolgusu operasyonlarında sadece kişiye özel dolgu enjeksiyonu yapılır ve tekrarlayan seanslarda da aynı dolgu markası kullanılır. Bu nedenle, burun dolgusu fiyatları; diğerlerine nazaran değişiklik gösterebilir. Op. Dr. Bilgen Katipoğlu Erenoğlu ile görüşerek en doğru burun dolgusu fiyat bilgisine ulaşabilir, randevu alarak burun dolgusu uygulamasını yaptırabilirsiniz.

    DOKTORA SOR?

    Op. Dr. Bilgen Katipoğlu Erenoğlu
    tüm sorularınızı cevaplıyor.