Alt göz kapakları yaşla beraber gevşer ve sarkma yapar. Aynı zamanda göz kapağının arkasında bulunan bağ dokularının da eski gücünü kaybetmesiyle göz altı yağ dokuları dışarı doğru fıtıklaşır ve torbalanmalara sebep olur.

Bazen genç hastalarda da genetik veya yapısal olarak torbalanmalar olabilir. Bu hastalarda deri kesilmeden uygulanan tekniklerle torbalanmalar giderilebilir.

Bu sorunun çözülmesi alt göz kapağı estetiği ile mümkündür. Fazla deri uzaklaştırılarak göz altı yağ dokuları dengelenir ve torbalanmalar giderilir. Bu işlem lokal anestezi altında uygulanan, ağrısız ve konforlu bir işlemdir. İşlemden sonra hasta aynı gün taburcu olabilir. Birkaç gün süren şişlikler ve morluklar olması normaldir. İşlem sonrasında baş yüksekte yatış (birkaç yastıkla) önerilir.

Alt göz kapağı estetiği diğer estetik ameliyatlarla birlikte yapılabilir. Bunlar üst göz kapağı estetiği, badem göz estetiği, kaş kaldırma, yüz germe veya yüze yağ enjeksiyonu gibi işlemler olabilir.

Siz de alt göz kapaklarınızdaki torbalanmalardan veya çöküklüklerden şikayetçiyseniz daha ayrıntılı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

    DOKTORA SOR?

    Op. Dr. Bilgen Katipoğlu Erenoğlu
    tüm sorularınızı cevaplıyor.